Chętnie sięgamy po książki!
Kuryłówka, woj. podkarpackie

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Kuryłówce obchodzono Święto Książki, na którym podsumowany został projekt czytelniczy „Książka - mój najlepszy przyjaciel” oraz kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł. – W prowadzonych przedsięwzięciach szukaliśmy recepty na przyjaźń i rozbudzaliśmy czytelniczą pasję. Z książek czerpać można wspaniałe wzorce – mówią koordynatorzy.

Tematem przewodnim wszystkich przedsięwzięć była PRZYJAŹŃ. Wokół tego tematu odbywały się różne akcje i konkursy np. quiz o książce, klasowe kąciki ulubionej książki, spędzanie przerw z książką, głośne czytanie na lekcjach itp . Poprzez te działania szukaliśmy recepty na przyjaźń, dobre słowo, szacunek, tolerancję, życzliwość i sposób na życie z innymi i dla innych. Działania te miały na celu również promocję czytelnictwa i podniesienie rangi książki z której można czerpać wspaniałe wzorce do naśladowania i wartości istotne w życiu każdego człowieka.

Ważnym punktem projektu był konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI STROFY O PRZYJAŹNI, w którym Jury w składzie: Joanna Serkiz, Janina Paja i Grażyna Marczak przyznało:

I miejsce - Rafał Kycia i Marcin Stecki; II miejsce - Zuzanna Ćwikła; III miejsce Monika Kaszycka. Najlepszym czytelnikiem biblioteki szkolnej została Aleksandra Kwiecińska i Kinga Majdan. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe.

Spotkanie uświetniły piosenki w wykonaniu uczennic klasy IV Madzi Chudy i Zuzi Ćwikły, a także recytacje laureatów konkursu recytatorskiego. Uroczystość przygotowały: Grażyna Marczak, Janina Leszaj i Janina Paja.

Źródło: www.zskurylowka.pl

Partnerzy 2001 – 2014: