Wakacyjne wędrowanie w ramach ZTU
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

– Wychowankowie z Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka wraz z wychowawcami po raz kolejny wybrali się na pieszą wędrówkę po naszej pięknej i malowniczej śląskiej ziemi. Podziwialiśmy dzikie sarny, piękne zagajniki, pola kukurydzy i rzeki – opowiada Michał Kamianowski, koordynator ZTU w PWD w Czerwionce. Wycieczkę zorganizowano w ramach II edycji akcji Filipowe Kilometry – Walczymy z Autyzmem.

Trasę rozpoczęliśmy w Czerwionce, później wędrowaliśmy w kierunku miejscowości Czuchów, dochodząc prawie pod Kopalnię Węgla Kamiennego w Szczygłowicach. Dzieci były bardzo zadowolone obraną trasą, gdyż dzięki niej mogli podziwiać wspaniałe pomniki przyrody ożywionej m.in. pastwiska krów, dzikie sarny oraz zjawiska przyrody nieożywionej takie jak piękne zagajniki, pola kukurydzy, rzeki, a także wszelkiego rodzaju wyżyny i wzniesienia.

Cała wyprawa trwała ponad 3 godziny i w tym czasie dzieci pieszo pokonały dystans ponad 13 kilometrów! To aktualny rekord naszej placówki, który zamierzamy pobić na naszych przyszłych wyprawach. Ta piesza wycieczka jak i kolejne została zorganizowana w ramach II edycji akcji Filipowe Kilometry – Walczymy z Autyzmem.

Autor: Michał Kamianowski, koordynator ZTU w PWD w Czerwionce

Partnerzy 2001 – 2014: