Świetnie się bawimy realizując ZTU!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Wydarzeniem podczas którego realizowano założenia ZTU w Szkole Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach były Dni Profilaktyki. – Pierwszy dzień był dużą atrakcją dla wszystkich czekających na sportowe emocje, drugi rozpoczęto od zdrowego śniadania, później były konkursy i pogadanki. Myślę, że uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili – mówi Iwona Stokłosa z SP nr 3.

W dniach 1 i 2 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 3 w Czerwionce – Leszczynach odbyły się Dni Profilaktyki w ramach których realizowano założenia kampanii ZTU 2017.

Pierwszy dzień odbył się pod znakiem sportu. Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą m. in. w rozgrywkach w „Dwa ognie”, wyścigach rzędów, piłce nożnej. Najlepsze klasy zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami dla całych klas.

W piątek natomiast rozpoczęliśmy od zdrowego drugiego śniadania przygotowanego przez kl. VI c oraz Samorząd Uczniowski. Później odbyły się różnego rodzaju konkursy plastyczne m. in. na plakat profilaktyczny dla klas starszych oraz „Mój najlepszy przyjaciel” dla klas młodszych. Najlepsze prace nagrodzono. Odbyły się także pogadanki nt ważności współpracy w grupie oraz dotyczące przyjaźni. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w realizację zadań i myślę że świetnie się przy tym bawili.

Autor: Iwona Stokłosa, SP nr 3 w Czerwionce-Leszczynach

Partnerzy 2001 – 2014: