Bezpieczne wakacje z kampanią ZTU
Hrubieszów, woj. lubelskie

W trosce o bezpieczeństwo uczniów Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie zorganizował akcję „Bezpieczne wakacje”. – Kształtowaliśmy umiejętność eliminowania zagrożeń, odbyły się też zajęcia profilaktyczne z udziałem Straży Miejskiej, na których funkcjonariusz pouczył dzieci jak spędzać wakacyjny wypoczynek bezpiecznie – relacjonuje Anna Karkuszewska, koordynator ZTU.

Na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyli w akcji „Bezpieczne wakacje”. – Dlatego też tradycyjnie organizowane są w szkole zajęcia profilaktyczne, których głównym celem jest kształtowanie umiejętności eliminowania zagrożeń i zachowań ryzykownych – przedstawia Anna Karkuszewska.

Na lekcjach nauczyciele omawiali tematykę bezpieczeństwa: w czasie wędrówek po górach, wycieczek rowerowych, pobytu nad jeziorami czy nad morzem.

Poza tym w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem Straży Miejskiej na temat ostrożnego spędzania wolnego czasu latem. Omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem nad wodą, w górach, na wsi oraz w trakcie odpoczynku w mieście. Uczniowie zostali pouczeni przez funkcjonariusza Straży Miejskiej pana Krzysztofa Hajkiewicza jak bezpiecznie bawić się nad wodą, unikać niebezpiecznych maszyn i urządzeń, szczególnie na wsi oraz jak uważnie przechodzić przez jezdnię.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!!!!

Autor: Anna Karkuszewska, koordynator ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: