Wysoki poziom konkursu kampanii!
Szczaniec, woj. lubuskie

– Na ogłoszone przez GKRPA w Szczańcu kampanijne konkursy plastyczno-literackie wpłynęło bardzo dużo kolorowych prac, wykonanych na wysokim poziomie. 23 czerwca laureaci konkursu otrzymali nagrody. W szkole w Szczańcu wręczył je sekretarz gminy Czesław Słodnik, a w szkole w Smardzewie Wójt gminy Krzysztof Neryng – relacjonuje Krystyna Piątek, koordynator ZTU.

W ramach kampanii ZTU Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Szczańcu ogłosiła konkurs dla szkoły podstawowej pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został twoim przyjacielem.

Dla gimnazjalistów hasłem konkursu było motto GKRPA w Szczańcu „Branie napełnia ręce, dawanie serce”.

Wpłynęło bardzo dużo prac plastycznych wykonanych różną techniką oraz jedna praca literacka ze szkoły w Smardzewie. W konkurs włączyły się również dzieci i rodzice z Gminnego Przedszkola w Szczańcu. W skład jury weszli członkowie Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Jolanta Nowotnik - dyrektor Mediateki w Szczańcu. Jury miało nie lada problem, ponieważ prace były bardzo interesujące, kolorowe, wykonanie na wysokim poziomie. Ostatecznie w wielkim trudzie zostali wyłonieni laureaci.

23 czerwca 2017 laureaci konkursu otrzymali nagrody , które ufundowała GKRPA w Szczańcu, a wręczył je w szkole w Szczańcu sekretarz gminy Czesław Słodnik a w szkole w Smardzewie Wójt gminy Krzysztof Neryng.

Szkoła podstawowa w Szczańcu

I miejsce - Mikołaj Kaczmarek klasa III

II miejsce - Michał Rychlik klasa II

III miejsce - Jan Olender klasa II

Wyróżnienie: Maja Wypych klasa II

Gimnazjum w Szczańcu

Wyróżnienie - Magda Bujko klasa III b

Gminne Przedszkole w Szczańcu i Oddział Zamiejscowy w Smardzewie

I miejsce - Michalina i Kornel Filipowicz

II miejsce - Lena Lisowska

III miejsce - Wojciech Majak-Chiliński

Szkoła Podstawowa w Smardzewie

I miejsce - Michał Jawny klasa III

II miejsce - Magdalena Kusiak klasa III

III miejsce - Weronika Ciesielska klasa II

Karolina Bock - praca literacka

Autor: Krystyna Piątek, koordynator kampanii ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: