Wszystkie rodziny lubią ZTU festyny!
Złotoryja (gmina), woj. dolnośląskie

Hasło „Moje białe serce mówi NIE uzależnieniom” towarzyszyło festynowi w Szkole Podstawowej w Gierałtowcu, poprzez który cała społeczność placówki zaprotestowała przeciw używkom. – Wśród atrakcji rodzinnej imprezy były prezentacje artystyczne, inscenizacja „Rzepki” z udziałem grona pedagogicznego, a także rozgrywki profilaktyczno-czytelniczo-sportowe – informuje Elżbieta Kulasiak z SP w Gierałtowcu.

Celem imprezy była integracja rodziców, dzieci i nauczycieli oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym poprzez kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego, umiejętności porozumiewania się z innymi członkami grupy, edukacja poprzez zabawę. Był to nasz protest przeciwko używkom: papierosom, alkoholowi, narkotykom i dopalaczom.

Festyn rodzinny dostarczył dzieciom i rodzicom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć dzięki przygotowanym na tę okazję atrakcjom. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia słowno – muzycznego uczniów klas IV – VI. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swój program artystyczny, dziękując rodzicom za ich trud i składając im życzenia.

Była też niespodzianka przygotowana przez nauczycieli dla dzieci i rodziców. Grono pedagogiczne zaprezentowało się w inscenizacji „Rzepki”. Było dużo dobrej zabawy. Drugą częścią uroczystości były rozgrywki profilaktyczno – czytelniczo – sportowe. Rodzice wspólnie z uczniami zmagali się w dziewięciu konkurencjach, między innymi: rozwiązywali krzyżówkę profilaktyczną, były wyścigi z lodami, układali hasła profilaktyczne z rozsypanek wyrazowych, odgadywali piosenki, robili samoloty z papieru i rzucali do celu, odgadywali bohatera literackiego.

Po wysiłku i wielu wrażeniach uczniowie otrzymali ciepły posiłek oraz lody. Nagrody ufundowała nasza Gmina Złotoryja.

Autor: Elżbieta Kulasiak z SP w Gierałtowcu

 

Partnerzy 2001 – 2014: