W zgodzie z naturą i trzeźwym umysłem!
Szczaniec, woj. lubuskie

W zgodzie z naturą i trzeźwym umysłem! – Uczniowie Zespołu Szkół w Szczańcu ogłosili konkurs pod hasłem „Cuda z odpadów”, zapraszając do udziału koleżanki i kolegów z klas I-III szkoły podstawowej – mówi koordynator ZTU Beata Żelechowska. W bardzo pomysłowych pracach uczestnicy zachęcali wszystkich do życia w przyjaźni z naturą.

Dzieci uznały, że przyjaźń i dobre relacje z czystym i zadbanym środowiskiem jest dla nich bardzo ważna. Każdego dnia tysiące ton śmieci wyprodukowanych przez człowieka zanieczyszcza nasze piękne otoczenie. Dlatego ogłosiły konkurs wśród uczniów klas I – III szkoły podstawowej w Szczańcu pod hasłem „Cuda z odpadów”. Poprzez to działanie chciały zwrócić uwagę na problemy zanieczyszczenia środowiska naturalnego, konieczność segregacji odpadów, a tym samym zachęcały wszystkich do dbania o naturę i życia z nią w przyjaźni.

Pomysłowość uczniów była wyjątkowa. Wystawa prac konkursowych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wybór najciekawszych prac nie był łatwym zadaniem, gdyż większość eksponatów urzekała wyjątkowością, różnorodnością i oryginalnym wykonaniem.

Autor: Beata Żelechowska, koordynator ZTU

Relację nadesłała Krystyna Piątek, koordynator kampanii ZTU.

Partnerzy 2001 – 2014: