Dzień Sportu z ratownikami WOPR
Chełmiec, woj. małopolskie

– W Dzień Sportu Szkolnego do Zespołu Szkół w Chomranicach zawitali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy opowiedzieli o zagrożeniach związanych ze spędzaniem czasu nad wodą, prezentując również profesjonalny sprzęt ratowniczy. Ponadto odbył się konkurs plastyczny ZTU i turniej piłkarski – opowiadają Małgorzata Ligas i Jolanta Bukowiec, koordynatorki ZTU.

Ratownicy, którzy odwiedzili placówkę, odpowiedzieli na mnóstwo pytań związanych z ratownictwem wodnym. Pokazali sprzęt ratowniczy, łodzie, liny, koła ratunkowe. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z ogromnym zainteresowaniem słuchali, oglądali, dotykali oraz robili sobie zdjęcia ze sprzętem ratowniczym.

W drugiej części imprezy chłopcy z gimnazjum rywalizowali w Turnieju Piłki Nożnej. Pozostali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w konkurencjach zabawowo-lekkoatletycznych.

Odbył się także konkurs plastyczny w ramach Zachowaj Trzeźwy Umysł, w tym roku pod hasłem ,,Na skrzydłach przyjaźni”. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda oraz przemili sponsorzy - medale i nagrody rzeczowe zostały zakupione dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Chełmcu oraz Rady Rodziców.

Pani Lucyna Burnagiel , właścicielka sklepu ,,Groszek” w Klęczanach, ufundowała wszystkim uczniom lody, a mamy z Rady Rodziców nakarmiły nas kiełbaską z grilla.

Dyrektor szkoły Ewa Damian przeczytała list od wiceministra finansów Wiesława Janczyka, który nie mógł przybyć na naszą imprezę ale ofiarował nam kilka piłek, które rozlosowano wśród uczestników zabawy.

Wszyscy uczniowie rywalizowali zgodnie z zasadą ,,fair play” i dawali z siebie ile mogli podczas przepięknej pogody.

W realizacji całego przedsięwzięcia pomogli nauczyciele Zespołu Szkół w Chomranicach sędziując poszczególne konkurencje.

Na godzinach wychowawczych w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne na tematy związane z budowaniem poczucia własnej wartości, promowaniem pozytywnych relacji rówieśniczych, rozwijaniem samoświadomości.

Także rodzice na spotkaniu z wychowawcami oraz z przygotowanych gazetek dowiedzieli się jak przeciwdziałać złym wpływom grup rówieśniczych i jak słuchać a nie tylko słyszeć.

W Dniu Sportu uczestniczyło 188 uczniów, 16 nauczycieli oraz 18 rodziców bezpośrednio zaangażowanych do pomocy w realizacji przedsięwzięcia.

Autor: Małgorzata Ligas, Jolanta Bukowiec - Zespół Szkół w Chomranicach

 

Partnerzy 2001 – 2014: