Na wycieczce, w szczytnym celu!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka wyruszyły na pieszą wędrówkę w ramach inauguracji ZTU. – W lesie uczestnicy wycieczki widzieli grób nieznanego żołnierza, a na polu pasiekę pełną uli. Udziałem w wędrówce wsparli akcję charytatywną Filipowe Kilometry – Walczymy z Autyzmem – opowiada Michał Kamianowski, koordynator ZTU w PWD w Czerwionce.

Wytyczona trasa okazała się bardzo zróżnicowana. Wędrowaliśmy w stronę wsi Stanowice. Przeszliśmy przez tamę na rzece Bierawce, później Parcelami doszliśmy do Kościoła pw. Św. Jacka w Stanowicach, obeszliśmy fabrykę układów wydechowych TENNECO.

Jedną z ciekawszych atrakcji był grób nieznanego żołnierza, który znajduje się w lesie przy wyżej wymienionej fabryce. Wracaliśmy przez pola, na których znaleźliśmy pasiekę pełną uli z pszczołami. Przez całą wędrówkę dzieci radośnie poznawały świat, który znajdował się wokół nich. Napotkane dzikie kaczki oraz jeż dodatkowo uatrakcyjniły wyprawę.

Pomimo zmęczenia dorosłych jak i wychowanków placówki, wszyscy zgodnie stwierdzili, że majowe ciepło, ruch i świeże powietrze to najlepsze lekarstwo na nudę. Pieszą wycieczką z aplikacją Endomondo, wszyscy uczestnicy wsparli akcję charytatywną Filipowe Kilometry – Walczymy z Autyzmem, która polega na zebraniu jak największej ilości kilometrów, które to w sposób szczególny pomagają Filipowi w codziennej Walce z autyzmem.

Autor: Michał Kamianowski, koordynator ZTU w PWD w Czerwionce

Partnerzy 2001 – 2014: