Gramy, uczymy się i zgodnie bawimy!
Szczaniec, woj. lubuskie

Podczas kampanijnych zajęć w Zespole Szkół w Szczańcu postanowiono połączyć naukę z zabawą. Dzieci z klasy 2b stworzyły gry planszowe i zaprosiły koleżanki oraz kolegów do wspólnej zabawy. – Uczniowie kontrolowali swoje emocje, nabierali dystansu wobec porażki, a przede wszystkim zgodnie bawili się i miło spędzili czas w szkole – mówi Beata Żelechowska, koordynator kampanii ZTU.

Przyjaźń jest podstawową wartością w życiu człowieka oraz bardzo ważna w rozwoju społecznym dziecka. Każdy z nas chce mieć bliskiego przyjaciela, z którym może porozmawiać, z którym miło spędzi czas.

Uczniowie z klasy 2b z Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Szczańcu zgodnie bawili się - ucząc, podczas konstruowania i grania we własnoręcznie wykonane gry planszowe. W trakcie kolejnych zmian w grze poznawali zasady danej gry, uczyli się je przestrzegać. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali dane zadanie, pełnili różne role, włączali do gry wszystkich kolegów. Podczas grania w gry planszowe uczniowie kontrolowali swoje emocje, nabierali dystansu wobec porażki, a przede wszystkim zgodnie bawili się i miło spędzili czas w szkole.

Autor: Beata Żelechowska, koordynator kampanii ZTU

Relację nadesłała Krystyna Piątek, koordynatorka ZTU, przewodnicząca GKRPA w Szczańcu.

 

Partnerzy 2001 – 2014: