Początek kampanii ZTU – w sportowym stylu!
Praszka, woj. opolskie

Początek kampanii ZTU - w sportowym stylu! Kolejny rok udziału w ZTU Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Praszce rozpoczęła od sportowej imprezy pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Witając wiosnę w radosnej atmosferze, uczniowie przedstawiali swoje pomysły na zarządzanie szkołą i przystąpili do sportowych konkurencji. Nagrody ufundowała GKRPA w Praszce.

Celem głównym naszej imprezy było zaproponowanie dzieciom atrakcyjnego spędzenia pierwszego dnia wiosny. Poprzez promowanie sportu jako alternatywy wobec patologii i nałogów, propagowaliśmy ideę zdrowego spędzania wolnego czasu oraz krzewienie zasady „fair play”.

W tym dniu uczniowie wcielili się w role nauczycieli i dyrektora. Przedstawili swój program zarządzania szkołą, który od razu przypadł do gustu wszystkim dzieciom. Podczas zabawy panowała wiosenna i radosna atmosfera. Całość rozpoczęła się od wspólnego apelu na sali gimnastycznej. Uczniowie wspomnieli, że impreza odbywa się pod patronatem Zachowaj Trzeźwy Umysł.

 Po przywitaniu wiosny uczniowie przystąpili do sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Indywidualne i zespołowe konkurencje sportowe przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Ireneusz Ośródka. Dały one możliwość uczestniczenia wszystkim chętnym, a odbywały się przy gorącym dopingu całej szkoły. W konkurencjach sportowych brali udział uczniowie z klas I-VI. Po konkurencjach drużynowych na zakończenie zawodów rozegrany został pokazowy mecz w mini piłce siatkowej nauczyciele kontra uczniowie stojący na bardzo wysokim poziomie.

Do rywalizacji sportowej mobilizowały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Praszce.

Imprezę zakończyło wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych za rywalizacje sportowe.

Tego rodzaju przedsięwzięcie udowadnia, że niekoniecznie w tym dniu trzeba wagarować, wręcz przeciwnie – warto uczestniczyć w zabawach czy zawodach. W naszej szkole jest to już swoista tradycja.

Relację nadesłał Andrzej Podyma, koordynator kampanii ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: