Kampanijny festyn sportowy!
Prudnik, woj. opolskie

W ramach Zachowaj Trzeźwy Umysł. w Zespole Szkół w Prudniku odbył się kampanijny festyn sportowy. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor Krystyna Wróblewska. W tym dniu przewidzianych było wiele atrakcji, zabaw i zawodów.

Zadaniem festynu było promowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie przemocy i agresji, promowanie profilaktyki uzależnień oraz tworzenie miłej i przyjaznej atmosfery podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Festyn rozpoczęły występy dzieci, które były każdorazowo nagradzane gromkimi brawami. Po występach, każda z klas wzięła udział w przygotowanych dla niej zajęciach i atrakcjach. Klasy I–III PSP nr 4 swoich sił próbowały w zmaganiach sportowych.

Klasy IV–VI brały udział w zajęciach typu podchody, gdzie miały do rozwiązania kilka ciekawych zadań, zwiedzały ciekawe miejsca lub poznawały historię miasta. W tym roku do wspólnej zabawy przyłączyło się Publiczne Gimnazjum nr 2.

Zorganizowane przez straż pożarną i policję pokazy sprzętu było niezapomnianym przeżyciem dla uczniów, a przeprowadzone przez policjantów zajęcia w klasach I–III na temat bezpiecznych wakacji z pewnością pomogą dzieciom dokonać właściwych wyborów w czasie wypoczynku.

Przygotowane przez grupę Sorontar atrakcje były barwnym i mocnym elementem imprezy. Dzieci mogły puszczać gigantyczne bańki, strzelać z łuku do balonów, a przez cały czas trwania festynu ich twarze ozdabiane były przez piękne kolorowe malunki, które wywoływały szczery uśmiech.

Nie obyło się także bez mocnego tanecznego akcentu, przygotowanego przez Aleksandrę Kostrowicką, która niezmordowanie zachęcała wszystkich do wspólnych tańców. Była na tyle skuteczna, że na koniec imprezy wspólnie tańczyli uczniowie i nauczyciele z obu szkół.

Na festyn przyszli także rodzice i dziadkowie naszych uczniów, którzy mogli czas miło spędzić w zorganizowanej kawiarence przy kawie i pysznym ciastku.

Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a czas minął wesoło i bezpiecznie.

Festyn nie mógłby się odbyć bez ogromnego zaangażowania nauczycieli oraz wsparcia finansowego otrzymanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w Zespole Szkół w Prudniku został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Pod dobrą opieką”. Spośród wszystkich prac zostały wyłonione najciekawsze, a ich autorzy otrzymali nagrody na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

Autor: Elżbieta Smolińska – szkolny koordynator kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Partnerzy 2001 – 2014: