Zima pełna sportowych emocji
Luzino, woj. pomorskie

Zima pełna sportowych emocji! Za nami kolejna zima pełna sportowych emocji. W tym czasie na luzińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego praktycznie w każdy weekend odbywały się imprezy sportowe. Najwięcej uczestników przyjechało do Luzina tradycyjnie na cykl Ogólnopolskich turniejów Kaszub Cup.

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

Odpowiedzialny Kierowca 2016

W zawodach, których historia sięga 2009 roku uczestniczyło już ponad 20 000 adeptów futbolu, tej zimy przyciągnęły one 190 drużyn, które rywalizowały o statuetki „burczybasa” ufundowane przez Jarosława Wejera Wójta Gminy Luzino. Warto dodać, że tegoroczną edycje Ogólnopolskich Turniejów Kaszub Cup już tradycyjnie objęli honorowym patronatem: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Ryszard Stachurski- były już Wojewoda Pomorski, Kazimierz Plocke – Poseł RP, Radosław Michalski – prezes Pom ZPN, Pomorski LZS, Waldemar Moska – rektor AWF , Wójt Gminy Luzino – Jarosław Wejer, Monika Chabior – była prezes FRKF , Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego oraz PZPN. Sponsorami cyklu byli: PZU Życie, Gen Gaz, El professional, KKW Sport, Trefl oraz Trampkarze.pl.

Tej zimy jako pierwsi rywalizowali najmłodsi adepci futbolu z rocznika 2007. Ten dwu dniowy turniej organizowany przez Mateusza Cytryniaka przyciągnął ponad 150 zawodników, którzy co już stało się tradycja czuli się w Luzinie zwycięzcami otrzymując po imprezie statuetkę, dyplom i medal na pierwsze miejsce.

W kolejnym turnieju, rozgrywanym jeszcze w listopadzie spotkało się na parkiecie 16 zespołów rocznika 2003. Zawody organizowane przez Tomasza Joryna wygrali zawodnicy Gryfa Wejherowo przed Elana Toruń i Olimpia Elbląg. W ostatni weekend listopada imprezę zorganizował Paweł Radecki. Turniej el professional/Kaszub Cup dla rocznika 2002 nie po raz pierwszy wygrali piłkarze Pogoni Lębork , na kolejnych miejscach na podium stanął Santos Gdańsk i SMS Słupsk.

W sobotę 5 grudnia rozegrany został prestiżowy Kaszub Cup dla seniorów o tytuł Mistrza Kaszub. Tym razem wygrali faworyci II ligowcy Gryfa Wejherowo, pokonując w finale największa niespodziankę niespełna V ligowy GKS Kowale. Na najniższym stopniu podium stanął Drutex Bytovia Bytów. Warto wspomnieć, że w tej imprezie mieliśmy okazję gościć m in. byłych zawodników Arki Gdynia i Lechii Gdańsk.

Następnego dnia po profesjonalnych piłkarzach swoje zawody mieli najmłodsi zawodnicy rocznika 2008. W tym turnieju, w którym uczestniczyło niespełna 250 zawodników z 20 drużyn, również wszyscy uczestnicy otrzymali po jego zakończeniu medal, puchar i dyplom oraz jednakowe nagrody za zwycięstwo.

Ostatnie zawody w ubiegłym roku to turniej dla rocznika 2006. Impreza organizowana przez Piotra Jasielskiego przyciągnęła do Luzina 21 ekipy, z których najlepszą okazała się U2 Bytów druga lokatę zajęli zawodnicy UKS Sława Jedynka Sławno przed Jaguarem Gdańsk.

Pierwszy w tym roku turniej to zawody organizowane przez Karola Piątka, któremu pomagał inny były znany ligowy piłkarz Rafał Kaczmarczyk. Impreza dla rocznika 2005 przyciągnęła 24 zespoły z 5 województw oraz gości z rosyjskiego Kaliningradu a najlepszymi drużynami okazali się zawodnicy Jantara Ustka, UKS Trójka Lębork i Byki Słupsk.

Następnie swój drugi turniej zorganizował Paweł Radecki tym razem dla rocznika 2001. W imprezie stojącej na wysokim sportowym poziomie wygrali piłkarze Gwardii Koszalin pokonując w finale gospodarzy GOSRiT/el professional Luzino. Na najniższym stopniu podium stanął Gryf Wejherowo, w sumie rywalizowało 18 zespołów z 3 województw.

W kolejnym turnieju, już jednodniowym rywalizowali najstarsi juniorzy. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się gospodarze KTS-K GOSRiT Luzino wyprzedzając AP Człuchów i Grunke Somonino. Zawody organizowane przez Krzysztofa Buczaka przyciągnęły do Luzina 11 drużyn.

Ostatnim dwu dniowym turniejem był Kaszub Cup dla rocznika 2004. Zawody organizowane przez Tomasza Joryna bezkonkurencyjnie wygrała AP LG Gdańsk, której dwie drużyny spotkały się w finale. Na najniższym stopniu podium stanęła Chojniczanka Chojnice. W sumie w turnieju rywalizowało 240 zawodników z 20 drużyn.

W drugą sobotę lutego odbył się turniej dla juniorów młodszych. Imprezę zorganizowaną przez Grzegorza Semaka wygrał Gryf Wejherowo pokonując w finale gospodarzy KTS-K GOSRiT Luzino, na najniższym stopniu podium stanął KTS-K Lew Lębork.

Na początku marca swoje zawody miały drużyny dziewcząt. Najpierw rywalizowały juniorki U-16, gdzie bezkonkurencyjne okazały się piłkarki GOSRiT Luzino, drugą lokatę zajęło Elwo Etna Elbląg, a trzecią Akademia Piłkarska LG Gdańsk. Dzień później odbyły się zawody dla seniorek, gdzie również najlepsze były luzińskie piłkarki przed Akademią Piłkarską LG Gdańsk i KS AZS UWM Olsztyn.

Na zakończenie tegorocznego cyklu po raz pierwszy w historii odbył się Kaszub Cup dla oldbojów. Imprezę zorganizował b. piłkarz m in. Lechii Gdańsk i Pomezani Malbork- Dariusz Glos. Najlepszą drużyna turnieju została drużyna Sychowianki Sychowo, w której składzie widać było m.in. b. zawodników Gryfa Wejherowo, przed Gedanią Gdańsk i wspólna drużyną Lechia/Portowiec Gdańsk.

Oprócz cyklu Kaszub Cup tej zimy odbywały się również inne piłkarskie imprezy. Najradośniejszą z nich był Turniej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego, w którym swoje pierwsze piłkarskie emocje przeżywało 150 adeptów futbolu rocznik 2009/10.

W innych rozgrywkach lig halowych uczestniczyło w sumie 34 drużyn .

W IX Luzińskiej Lidze Sołeckiej na hali najlepsza trójka przedstawiała się następująco: 1. Luzino, 2. Milwino, 3. Barłomino.

W X Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino: 1. Robakowo, 2. Luzino, 3. Barłomino.

W Luzińskiej Lidze Halowej: 1. KTS-K GOSRiT Luzino (Paweł Rutkowski-20 bramek), 2. Sokół Bożepole Wielkie(Fabian Kwiatkowski ,Łukasz Murakowski -16 bramek), 3. Wikęd Luzino ( Marcin Kędziora-10 bramek).

W Gimnazjalnej Lidze Piłki Nożnej:1. Albania Team, 2. Team FC, 3. Storm Strike.

Materiał nadesłał Piotr Klecha.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

• Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.