Szkolny finał kampanii z emocjami!
Łukowa, woj. lubelskie

Szkolny finał kampanii z emocjami! W ramach tegorocznej edycji ZTU uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielku brali udział w konkursach edukacyjno-profilaktycznych: „Zdrowe zagranie”, „Warto pomagać” i „Tekturowy ludzik”. Szkolny finał zorganizowano 17 czerwca 2015 r.

W imprezie oprócz naszych uczniów uczestniczyły wraz z rodzicami również dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły.

Dzień rozpoczął się od przedstawienia teatralnego „Wesoła szkoła”. Tematyka teatrzyku związana była z bezpieczeństwem uczniów i zdrowym odżywianiem. Treściami tej tematyki wypełniony był również program zaprezentowany przez klauna Waldusia. W kolejnym punkcie programu uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami artystycznymi.

Największą atrakcją dnia były zabawy, animacje i gry prowadzone przez DJ Macieja. Na boisku szkolnym dzieci ze wszystkich klas popisywały się swoimi umiejętnościami w zawodach sportowych na wesoło. Były to: biegi w workach, z balonami, z jajkiem, przeciąganie liny, zabawy z chustami animacyjnymi oraz malowanie kredą na chodniku.

Wszystkie zwycięskie drużyny, klasy i uczniowie otrzymali nagrody w postaci przyborów szkolnych i słodyczy. Rozegrano także mecze piłki nożnej chłopców. W meczu piłki siatkowej tym razem uczniowie wygrali z nauczycielami.

W trakcie imprezy uczniowie otrzymali przygotowany przez rodziców poczęstunek: kiełbasę na gorąco, napoje, owoce, lody i słodycze.

W imprezie oprócz naszych uczniów uczestniczyły wraz z rodzicami również dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Stanisława Kozyry – Wójta Gminy Łukowa.

Autor: Kazimiera Sokal, szkolna koordynatorka kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Partnerzy 2001 – 2014: