Z ZTU zdobywamy międzynarodowe medale!
Luzino, woj. pomorskie

Z ZTU zdobywamy międzynarodowe medale! Waleczni zawodnicy zanotowali znakomity występ na silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju kickboxingu, odbywającym się na Słowacji. – Wspólna reprezentacja Klubów Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino wywalczyła 2 złote, 2 srebrne i 6 brązowych medali! – informuje Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

W zawodach przeprowadzonych w dniach 20–21 lutego br. w miejscowości Bańska Bystrzyca udział wzięło prawie 600 zawodników z 10 krajów. Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego, na co dzień trenowani przez Rafała Karcza, wywalczyli 2 złote, 2 srebrne i 6 brązowych medali, plasując się w klasyfikacji klubów na 4 miejscu w konkurencji pointfighting, spośród 24 sklasyfikowanych w całym turnieju! Klasą błysnęła Zuzanna Kalbarczyk, trenującą w GOSRiT Luzino, która nie dość, że zdobyła dwa złote medale oraz jeden brązowy, uplasowała się na pierwszym miejscu wśród wszystkich starszych kadetek (13-15 lat) na turnieju!

Wyniki zawodników Rafała Karcza na Slovak Open przedstawiają się następująco:

– Zuzanna Kalbarczyk (KTS-K GOSRIT Luzino) – złoto pointfighting do 50 kg kadet starszy, złoto pointfighting do 55 kg kadet starszy, brąz do 50 kg light contact – Zuzia wygrała 7 walk, przegrała tylko 1 (!)

– Patrycja Hinc (KTS-K GOSRiT Luzino) – srebro pointfighting do 55 kg seniorów, brąz do 60 kg;

– Mikołaj Herzberg (Wejherowskie Stow. Sportowe) – srebro do 79 kg seniorów pointfighting, brąz do 74 kg;

– Oliwer Laskowski (Wejherowskie Stow. Sportowe – brąz light contact powyżej 69 kg kadetów starszych;

– Kacper Macholl (KTS-K GOSRiT) – brąz w kat. powyżej 47 kg kadetów młodszych pointfighting;

– Rafał Karcz (Wejherowskie Stow. Sportowe) – dwa brązowe medale pointfighting do 63 i 69 kg seniorów.

Niestety tym razem, tuż za podium uplasował się Błażej Mach (WSS), który po dość kontrowersyjnym werdykcie (najpierw ogłosili zwycięstwo Polaka, następnie zmienili niespodziewanie werdykt po długiej dyskusji na korzyć Węgra), odpadł z dalszej rywalizacji w kat. do 63 kg kick-light.

Wśród prawie 600 zawodników na Slovak Open, bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy z polskich Klubów takich jak: Beskid Dragon Bielsko Biała, LKSW DAN Świdnik, Champion Gdańsk, Beniaminek Starogard Gd, ŁKS Łódź, Tang Soo Do Pionki oraz najlepszy obecnie klub polskiego kickboxingu X-Fight Piaseczno, pierwszego polskiego mistrza świata w kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego. Na turnieju nie zabrakło także najlepszej na świecie drużyny kickboxingu, węgierskiego Kiraly Team. Zawody były organizowane przez słowacki związek kickboxingu oraz WAKO – największą i najlepszą organizację kickboxingu na świecie.

Wyjazd na Slovak Open naszych zawodników wsparli: Sponsor główny DESIGN JOOMLA Projekty Andrzej Herzberg oraz Firma Bruk Serwis Jan Potrykus. Wyjazd zawodników Gminy Luzino wsparł także Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie z Dyrektorem Piotrem Klecha na czele. Serdeczne podziękowania za wsparcie. Nieopisaną pomocą posłużyli także Marcin Laskowski (przewodniczący Rady Rodziców przy WSS) oraz Tomek, Piotrek, Karol Potrykus – wsparcie organizacyjne i kibice.

Autor: Piotr Klecha