PROFILAKTYKA w najlepszym wydaniu!

Profilaktyka w najlepszym wydaniu! Przedstawiamy 7 pomysłów na skuteczną profilaktykę w Twoim mieście, gminie lub szkole. Działamy aż w 7 obszarach: alkohol • kierowcy • narkotyki • przemoc • papierosy • energetyki • szkolenia.

Od 15 lat przygotowujemy najlepsze projekty edukacyjno-profilaktyczne, z których skorzystało już ponad 2 tysiące samorządów w całym kraju oraz kilkanaście tysięcy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dysponujemy niezbędnym doświadczeniem, współpracujemy z cenionymi ekspertami. Naszym projektom patronują m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Komenda Główna Policji.

1. Zachowaj Trzeźwy Umysł

Najpopularniejsza kampania dla szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Komendy Głównej Policji.

Zachowaj Trzeźwy Umysł Pełna oferta z cennikiem na www.trzezwyumysl.pl

Pełna oferta z cennikiem na www.trzezwyumysl.pl

2. Odpowiedzialny Kierowca

Świetna kampania profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Patronaty: Komenda Główna Policji, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP.

Odpowiedzialny kierowca Pełna oferta z cennikiem na www.odpowiedzialnykierowca.pl

Pełna oferta z cennikiem na www.odpowiedzialnykierowca.pl

3. Narkotyki? To mnie nie kręci!

To przygotowana przez fachowców, barwna i znakomicie wydana propozycja profilaktyczna dla samorządów i szkół, którym leży na sercu przeciwdziałanie narkomanii wśród gimnazjalistów i młodzieży licealnej.

Narkotyki? To mnie nie kręci! Pełna oferta z cennikiem na www.tomnieniekreci.pl

Pełna oferta z cennikiem na www.tomnieniekreci.pl

4. Przemoc boli  

Problem przemocy to wyzwanie dla nauczyciela, pedagoga i całego samorządu, dlatego oferujemy najlepszy na rynku projekt profilaktyczny o przemocy.

 

Przemoc boli Pełna oferta z cennikiem na www.przemocboli.pl

Pełna oferta z cennikiem na www.przemocboli.pl

5. Papierosy – nie, dziękuję. Nie śmierdzę!

To program edukacji antynikotynowej dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej oraz klas I–III gimnazjum wraz z informacją dla rodziców (opiekunów) na temat skutków biernego palenia.

Papierosy – nie, dziękuję. Nie śmierdzę! Pełna oferta z cennikiem na trzezwyumysl.pl/papierosy

Pełna oferta z cennikiem na trzezwyumysl.pl/papierosy

6. Napoje energetyczne i zdrowa żywność

Od 1 września 2015 roku w szkołach i przedszkolach nie będzie można sprzedawać ani promować niezdrowej żywności. Ulotki profilaktyczne przedstawiają różnice między napojami energetycznymi a świeżymi sokami oraz zwracają uwagę na niebezpieczeństwa związane ze spożywaniem energy drinków przez dzieci.

Napoje energetyczne i zdrowa żywność Pełna oferta z cennikiem na trzezwyumysl.pl/energetyki

Pełna oferta z cennikiem na trzezwyumysl.pl/energetyki

7 Akademia Profesjonalnego Nauczyciela

Akademia Profesjonalnego Nauczyciela to internetowa platforma edukacyjna dla osób pragnących poszerzać swoją wiedzę i podnosić kwalifikacje.

• Ucz się kiedy chcesz i kiedy masz czas! • Nie przepłacaj! • odbierz Certyfikat na zakończenie!

Akademia profesjonalnego nauczyciela Lista kursów i formularze zgłoszenia na akademianauczyciela.pl

Lista kursów i formularze zgłoszenia na akademianauczyciela.pl

JAK PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO NASZYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ PROFILAKTYCZNYCH?

Z przygotowanych przez SPiDR propozycji mogą skorzystać zarówno samorządy, szkoły czy inne instytucje edukacyjne (świetlice środowiskowe, ośrodki szkolno-wychowawcze etc.).

Samorządy mogą zamówić kampanie czy materiały do profilaktyki m.in. w ramach realizacji zadań zapisanych w art. 4 ust. 1, pkt 3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Szkoły i inne instytucje mogą zamówić kampanie czy materiały do profilaktyki, korzystając ze środków własnych lub zwrócić się do lokalnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA lub MKRPA) z prośbą o zakupienie odpowiedniego pakietu materiałów.

JAK WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE?

Każdy z projektów profilaktycznych dokładnie opisujemy na odpowiedniej stronie WWW. Adresy stron podajemy wewnątrz niniejszego wydawnictwa. Mogą Państwo również skorzystać ze strony www.TrzezwyUmysl.pl, na której znajdują się odnośniki do wszystkich przedsięwzięć.

Na każdej ze stron WWW znajdą Państwo szczegółowe cenniki, opisy i wizualizacje materiałów, a także formularze zgłoszenia, które należy wypełnić i wysłać faksem na numer 61 855 33 83.

W przypadku pytań i wątpliwości serdecznie zapraszamy do telefonicznego kontaktu. Na wszystkie pytania odpowie Tomasz Bednarek, tel. 61 855 33 81, w. 17, email: Tomasz.Bednarek@sklepikZTU.pl.

Partnerzy 2001 – 2014: