Czerniczyn i Stefankowice
Hrubieszów (gmina), woj. lubelskie

Czerniczyn i Stefankowice
Hrubieszów (gmina), woj. lubelskie

W obu tych miejscowościach pod koniec czerwca odbyły się kampanijne półkolonie.

W Czerniczynie pierwszy dzień przebiegał pod hasłem ,,Bezpieczeństwo na co dzień. Po zabawach i pogadankach o bezpieczeństwie na gospodarstwie rolnym rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Dzieci uczestniczyły także w zabawach przy muzyce. Opiekunami w tym dniu były: Małgorzata Bogucka, Anna Jasińska i Grażyna Jakulewicz.

Drugi dzień minął pod hasłem ,,Sport to zdrowie. Uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Kolejnym punktem programu był konkurs plastyczny na najciekawsze logo i hasło promujące „Zachowaj Trzeźwy Umysł. Opiekunami w tym dniu byli: Łukasz Wańczycki, Ewa Tatysiak i Marlena Daruk.

Trzeciego dnia Anna Pokrywka i Dorota Maciąg przeprowadziły pogadankę „Pierwsza pomoc. Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy. Później zorganizowano konkurs plastyczny „Ratujemy i uczymy się ratować.

Czwarty dzień półkolonii upłynął pod hasłem „Przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii. Młodsi uczestnicy zmagali się z rywalami w dwa ognie, a starsi rozegrali mecz piłki nożnej. Oprócz prelekcji opiekunek Barbary Frykowskiej i Grażyny Dyniec był też miniwykład policjanta.

Na ostatni dzień kolonii zaplanowano wycieczkę do Zamościa.

W wypoczynku letniego przy Szkole Podstawowej w Stefankowicach skorzystało 54 uczniów. Kadrę pedagogiczną stanowili nauczyciele Małgorzata Marzec, Joanna Antoniak, Jolanta Bagińska, Maria Zając, Sławomir Perkman, Beata Gałan, Anita Baranowska, Elżbieta Mazurek, opiekę medyczną zapewnili lekarz Artur Romaniszyn i pielęgniarka Teresa Lesiuk. Kierownikiem była dyrektor szkoły Marzenna Litwiniuk-Mizerska, funkcję koordynatora pełniła Celina Malec. Kadrę wspomagali rodzice wolontariusze Marzenna Żuraw, Agnieszka Antosiewicz, Janina Mróz, Teresa Sobolewska, Bożena Budzicka, Małgorzata Pawluk, Anna Repeć, Barbara Berlicka, Monika Bajer.

Zgodnie z zaleceniem Kuratorium Oświaty w Lublinie omówiono zagrożenia związane z wirusem grypy A/H1N1. Następnie odbyła się pogadanka o przyczynach i skutkach uzależnień. Członkowie Klubu Abstynenckiego „Lumen w Hrubieszowie mówili o różnych typach nałogów (komputer, internet, alkohol, nikotyna, narkotyki, a także środki anaboliczne itp). Kolejnym punktem dnia był pokaz pracy na kołowrotku. Eliza Litwiniuk w ramach spotkania pod hasłem „Moja miejscowość dawniej i dziś zaprezentowała wyroby tkane dawnym sposobem. Po pokazie odbyły się gry i zabawy.

Następnym wydarzeniem była prezentacja udzielania pierwszej pomocy. Pielęgniarka Teresa Lesiuk uczyła, jak opatrywać rany, oparzenia, jak postępować w przypadkach złamań, omdleń, stłuczeń.

We wtorek uczniowie kl. IV-VI z opiekunami udali się na całodniową wycieczkę. Trasa: Zamość-Szczebrzeszyn-Zwierzyniec. Przewodnikiem był instruktor GOK-u Jacek Fuchs. Młodsza grupa pozostała w szkole. Opiekunowie zorganizowali im wycieczkę do parku podworskiego, gry i zabawy sportowe.

W środę o osobliwościach przyrodniczych Strzeleckiego Parku Krajobrazowego mówiła i Justyna Waszyńska-Tor. Następnie odbył się quiz dotyczący fauny i flory. Kolejny punkt dnia to prelekcja proboszcza Jerzego Sopla na temat troski o zdrowie w kontekście dekalogu. Po prelekcji był czas na gry i zabawy sportowe. Dzień zakończyło ognisko integracyjne.

Na kolejny dzień zaplanowano wyjazd do Zamościa. Była wizyta na basenie i odwiedziny ZOO.

Ostatni dzień wypoczynku rozpoczął się pogadanką na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym i jego obejściu. Temat bezpieczeństwa w domu i na ulicy podjął pracownik Państwowej Zawodowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, kapitan Piotr Bartko. Po prelekcjach odbyły się gry i zabawy sportowe:

Wypoczynek letni wspierali: Firma ROL-MAG, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Parafia Moniatycze, sołtys wsi Stefankowice, Nadleśnictwo Strzelce, GOK, KRUS, GOPS i Urząd Gminy w Hrubieszowie, Dorota Skorupska, Marzenna Żuraw, Monika Bajer, Teresa Lesiuk.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: